ul. Przemysłowa 4
10-418 Olsztyn
(na terenie hurtowni STOREX)

tel. i fax 089 533 20 63 - Biuro
e-mail: biuro@ekoinstal.olsztyn.pl


Realizacja: DNS GROUP

PRODUKTY

Próżniowe kolektory słoneczne ( Solary )

Decydując się na budowę nowego systemu ogrzewania w domu bądź modernizując już istniejący, coraz częściej bierzemy pod uwagę kolektory próżniowe. Jest to rozwiązanie ekologiczne, które przy okazji pomaga zaoszczędzić środki wydane na ogrzanie domu lub wyprodukowanie określonej ilości ciepłej wody użytkowej.
Instalacja solarna jest rozwiązaniem uniwersalnym, które może być zastosowane praktycznie do każdego rodzaju budynku. Ważne jest tylko, aby dysponować odpowiednią powierzchnią, na której zostaną zamontowane kolektory.

Zalety i wady instalacji:

  • 45% Dofinansowania z NFOŚiGW
  • Długi okres działania nawet do 8 miesięcy w ciągu roku
  • Wysoki koszt inwestycji

Jak działają kolektory próżniowe?

Kolektory mają za zadanie zamianę energii słonecznej w energię cieplną. Pozwalają przede wszystkim na doprowadzenie ciepła do instalacji produkującej ciepłą wodę użytkową, bądź do instalacji centralnego ogrzewania. Instalacja solarna nie może być jedynym źródłem ciepła w budynku, ale z powodzeniem może być traktowana, jako urządzenie wspomagające.
Energia cieplna, która wytworzona jest przez kolektory, jest w pełni ekologiczna. Z uwagi na zależność od natężenia energii słonecznej, może być wykorzystywana aż przez 8 miesięcy w roku. Warto więc rozważyć możliwość instalacji kolektorów w miejscach, gdzie dysponujemy już innym źródłem ciepła np. kotłem gazowym.

Zalety solarów

Solary pozwalają przede wszystkim na oszczędności. Możemy je poczynić w związku ze zmniejszeniem kwot przeznaczanych na wyprodukowanie ciepłej wody użytkowej, ale także zmniejszenie kosztów ogrzewania. Kolektory słoneczne odpowiednio ustawione pozwalają na ogrzewanie wody bez ponoszenia z tego tytułu żadnych kosztów. Trzeba wspomnieć, iż w naszym klimacie, wyeliminowanie całkowicie tradycyjnych metod ogrzewania na rzecz instalacji solarnej jest niemożliwe. Zbyt małe nasłonecznienie daje niewielką ilość energii, którą możemy otrzymać.
Warto także wspomnieć, iż dość wysokie koszty instalacji solarnej można sfinansować z wykorzystaniem funduszy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który może przyznać dofinansowanie w wysokości 45% wartości wszystkich poniesionych kosztów inwestycji. Instalujemy bowiem rozwiązanie w pełni ekologiczne, które jest przyjazne środowisku naturalnemu.

Podstawowe Informacje

10 lat gwarancji
Możliwość dobrania zestawu do praktycznie każdego układu

Kontakt Eko-instal Olsztyn

Masz pytania dotyczące ceny – usługi – produktu? Zadzwoń 790 205 373