ul. Przemysłowa 4
10-418 Olsztyn
(na terenie hurtowni STOREX)

tel. i fax 089 533 20 63 - Biuro
e-mail: biuro@ekoinstal.olsztyn.pl


Realizacja: DNS GROUP

PRODUKTY

Kominki wodne

Kominki stały się bardzo modnym i stylowym wyposażeniem mieszkania. Gwarantują nie tylko możliwość ogrzania pomieszczeń, ale także zdobią je i nadają odpowiedniej atmosfery. Bardzo duży wybór kominków sprawia, iż każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie, dostosowany nie tylko do wystroju wnętrza, ale także do budżetu, jaki przeznaczył na jego zakup i montaż.

Kominki dzielą się na kilka
kategorii, które przede wszystkim różnią się technologią, jaka jest wykorzystywana przy spalaniu paliwa i oddawaniu ciepła do pomieszczeń. Jednymi z popularniejszych rozwiązań są kominki z płaszczem wodnym, które mają bardzo duże znaczenie użytkowe i dekoracyjne.

STRONA PRODUCENTA

Zalety i wady instalacji:

  • Wykorzystanie energii do równomiernego ogrzania całego domu i wody
  • Niezawodność i długa żywotność
  • Niski koszt ogrzewania
  • Wyższy koszt inwestycji w stosunku do tradycyjnych kominków
    powietrznych
  • Do działania potrzebna jest energia elektryczna

Zalety kominków wodnych

Kominki są idealnym sposobem na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania nie tylko domu, ale także wody użytkowej. Szacuje się, iż w przypadku wykorzystywania gazu jako podstawowego źródła ciepła, zastosowanie wspomagająco kominka może zredukować koszty ogrzewania o kilkadziesiąt procent. Kominki wodne podłączone są do instalacji CO, a w wyniku spalania paliwa, ulega podgrzaniu woda, która oddaje ciepło do grzejników i otoczenia. Ten rodzaj kominków charakteryzuje się także bardzo wysoką skutecznością. Możemy ogrzać praktycznie całą powierzchnię domu czy mieszkania, korzystając jednocześnie z uroków kominka w salonie. Niewątpliwym atutem jest także ochrona środowiska. Ekologiczne kominki to takie, które wykorzystują paliwo naturalne, w tym przypadku drewno. Można także posiłkować się brykietem drzewnym, jednak w każdym przypadku będziemy używać naturalnych materiałów, co nie jest bez znaczenia.

Warto także podkreślić walory dekoracyjne kominka. Będzie on ozdobą salonu, która przy zastosowaniu odpowiedniej technologii, będzie pełnić także funkcję kotła grzewczego. Nowoczesne kominki muszą pasować pod względem estetyki do każdego wnętrza. Nie stanowią one jedynie ozdoby klasycznych pomieszczeń, ale przy zastosowaniu nowoczesnego wzornictwa, idealnie komponują się z otoczeniem surowych, modernistyczych, wręcz loftowych mieszkań.

Powierzchnia ogrzewania: 70 – 400 m2
Moc: 8 – 32 kW
Sprawność: >75%
5-6 lat gwarancji

Podgląd na stronie producenta:

Kontakt Eko-instal Olsztyn

Masz pytania dotyczące ceny – usługi – produktu? Zadzwoń 790 205 373