ul. Przemysłowa 4
10-418 Olsztyn
(na terenie hurtowni STOREX)

tel. i fax 089 533 20 63 - Biuro
e-mail: biuro@ekoinstal.olsztyn.pl


Realizacja: DNS GROUP

PRODUKTY

Kominki wolnostojące

Kominki zazwyczaj kojarzymy z monumentalnymi budowlami, zlokalizowanymi w centralnym miejscu salonu. Piękno takiego rozwiązania jest bezsporne, a możliwość indywidualnego dobrania materiału wykończeniowego powoduje, że pasuje ono niemal do każdego pomieszczenia.
Nie wszyscy jednak dysponują odpowiednią wielkością pomieszczenia, czy też warunkami technicznymi, aby honorowe miejsce zajął w salonie kominek. Kominki klasyczne wymagają często wzmocnionego stropu, który utrzyma solidną konstrukcję.

STRONA PRODUCENTA

Zalety i wady instalacji:

  • Niski koszt inwestycji
  • Możliwość montażu w budynkach bez instalacji centralnego ogrzewania
  • Niezawodność
  • Działa bez energii elektrycznej
  • Brak możliwości rozprowadzenia powietrza
  • Nadaje się do ogrzewania niewielkich powierzchni

Zalety kominków wolnostojących

W sytuacji, kiedy nie możemy pozwolić sobie na zainstalowanie klasycznego urządzenia, z pomocą przychodzą kominki wolnostojące. Są one zdecydowanie lżejsze od tradycyjnych, mogą stać w dowolnie wybranym miejscu. Charakteryzują się także oddawaniem ciepła do pomieszczenia całą powierzchnią, co nie jest bez znaczenia, biorąc pod uwagę optymalizację kosztów ogrzewania mieszkania.
Kominek wolnostojący może być wykonany z różnych materiałów. Jednymi z najpopularniejszych są kominki żeliwne, które malowane w wybrany sposób, będą ozdobą niemal każdego pomieszczenia. Odpowiednio dobrana wielkość, kształt, czy kolor będą współgrać z wystrojem tradycyjnym oraz nowoczesnym.

Kominki kozy

Stylowe kominki to nie tylko tradycyjne rozwiązania. Bardzo dużą popularnością cieszą się kozy, które są produktami o lżejszej konstrukcji. Montowane są bez konieczności przygotowywania specjalnej bazy. Dzięki temu sprawiają wrażenie delikatności.
Kozy są także bardzo efektywnym rozwiązaniem. Wielkość kominka powinna być dostosowana do kubatury pomieszczeń. Przyjmuje się, iż moc 1kW kozy wystarczy do nagrzania 10-12 m2 pomieszczeń o wysokości do 2,5 m. Brykiet lub drewno są najbardziej powszechnym paliwem, jakie używane jest w przypadku kozy.
Kozy są popularne również z uwagi na ich uniwersalność. Mogą stanąć w każdym pomieszczeniu, a nowoczesne rozwiązania, które wyposażają te kominki w termostat, pozwalają na utrzymanie pożądanej temperatury otoczenia. Jest ona wówczas sterowana automatycznie, po wcześniejszym pomiarze dokonanym przez urządzenie.

Dane techniczne:

Moc: 8-14 kW
Sprawność: >70%

Kontakt Eko-instal Olsztyn

Masz pytania dotyczące ceny – usługi – produktu? Zadzwoń 790 205 373