ul. Przemysłowa 4
10-418 Olsztyn
(na terenie hurtowni STOREX)

tel. i fax 089 533 20 63 - Biuro
e-mail: biuro@ekoinstal.olsztyn.pl


Realizacja: DNS GROUP

PRODUKTY

Ogniwa Fotowoltaiczne

Coraz większa świadomość dotycząca ochrony środowiska naturalnego sprawia, że poszukujemy rozwiązań ekologicznych również w kwestii ogrzewania, czy pozyskania energii. Jednymi z rozwiązań są odnawialne źródła energii, które coraz powszechniej stosowane są w nowoczesnym budownictwie.
Ogniwa fotowoltaiczne pozwalają na wykorzystanie energii elektrycznej wytwarzanej w sposób przyjazny dla środowiska. Pozwalają na zamianę energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną.

Zalety i wady instalacji:

  • Znaczne obniżenie kosztów energii elektrycznej
  • Niezawodność
  • Długa żywotność
  • Wysoki koszt inwestycji
  • Działanie ogniw jest uzależnione od pogody

Zalety ogniw fotowoltaicznych

Fotoogniwa spotykane są najczęściej na dachach nowoczesnych obiektów, które korzystają z tego rozwiązania. Niewątpliwie zaletą jest oszczędność energii, jaką daje fotowoltaika. Instalację tę charakteryzuje także uniwersalizm co oznacza, że może być montowana na budynkach o różnej kubaturze, czy powierzchni dachu. Daje także możliwość pozyskania energii elektrycznej, która pozwala zniwelować koszty zakupu prądu od aktualnego dostawcy.
Zalety ogniw fotowoltaicznych to także brak konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę, czy elastyczność systemu. Polega ona na możliwości jego rozbudowy i indywidualnego dostosowania do każdego rodzaju obiektu i oczekiwań klienta.
Ekologiczne źródło energii jest dziś bardzo pożądane również ze względów ochrony środowiska naturalnego. Prąd pozyskany z wykorzystaniem ogniw jest obojętny dla środowiska, ponieważ wytwarzany jest z wykorzystaniem tylko naturalnej, występującej w przyrodzie, energii słonecznej. Dlatego też tak duży nacisk kładzie się dziś na odpowiednie projektowanie budynków, które niejednokrotnie już na etapie wstępnym wyposażane są w tego rodzaju instalacje.
Bardzo dużą zaletą systemów paneli fotowoltaicznych jest ich niska awaryjność i bardzo długi, wynoszący 10 lat, okres gwarancji. OZE stają się więc alternatywą dla tradycyjnych sposobów zaopatrywania budynków w energię elektryczną, aczkolwiek z uwagi na uzależnienie efektywności paneli od pogody, budynki nie powinny być oparte jedynie na systemie fotowoltaicznym.

Podstawowe Informacje

10 lat gwarancji
Możliwość zbudowania elektrowni

 

Kontakt Eko-instal Olsztyn

Masz pytania dotyczące ceny – usługi – produktu? Zadzwoń 790 205 373