ul. Przemysłowa 4
10-418 Olsztyn
(na terenie hurtowni STOREX)

tel. i fax 089 533 20 63 - Biuro
e-mail: biuro@ekoinstal.olsztyn.pl


Realizacja: DNS GROUP

PRODUKTY

Płaskie kolektory słoneczne

Kolektory płaskie są popularnym elementem nowoczesnych, ekologicznych budynków. Spotykane najczęściej na dachach pełnią funkcję akumulatora energii słonecznej, która później zamieniana jest na energię cieplną.
Instalacja charakteryzuje się niewielkim kosztem inwestycji i jej szybkim zwrotem. Na pokrycie części kosztów montażu kolektorów można uzyskać dofinansowanie. Kolektory służą w głównej mierze do produkcji ciepłej wody użytkowej.

Zalety i wady instalacji:

  • 45% Dofinansowania z NFOŚiGW
  • Niski koszt inwestycji
  • Szybki zwrot kosztów
  • Bardzo duża wydajność latem
  • Słaba skuteczność przy niskich temperaturach zewnętrznych

Jak działają kolektory płaskie?

Kolektory płaskie zbudowane są z absorbera, którego zadaniem jest pochłanianie energii z promieni słonecznych. Na spodzie zamontowane są kanały, którymi przepływa płyn grzewczy. Zgromadzona w absorberze energia słoneczna ogrzewa płyn, który z kolei oddaje ciepło do instalacji. Absorber jest charakterystyczną, czarną powłoką, której zadaniem jest jak najefektywniejsze przyciąganie promieni słonecznych.
Kolektory płaskie pozwalają przede wszystkim na ogrzewanie wody użytkowej w sezonie letnim. Są jednymi z najpopularniejszych instalacji solarnych, które montowane są obecnie w nowoczesnych obiektach. Ważna jest także możliwość pozyskania dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, która pozwoli na pokrycie 45% kosztów montażu kolektorów w naszym budynku.

Kolektory płaskie, czy próżniowe

Wybór powinien zależeć przede wszystkim od oczekiwań, jakie mamy wobec kolektorów. Jeśli nasze zapotrzebowanie na wodę użytkową w lecie jest znaczne, wówczas lepiej sprawdzą się kolektory płaskie. Natomiast jeśli zużywamy mniej więcej tyle samo ciepłej wody zimą i latem, powinniśmy zdecydować się na kolektory próżniowe. Pozwalają one na większą oszczędność energii.
Najważniejszym krokiem, zanim podejmiemy ostateczną decyzję o wyborze kolektora, jest oszacowanie zapotrzebowania na ciepłą wodę oraz rodzaj zasobnika, jakim dysponujemy. Wówczas będziemy mogli obliczyć, czy energia cieplna pozyskana z wybranego rodzaju kolektora, będzie wystarczająca na nasze potrzeby.

Podstawowe Informacje

10 lat gwarancji
Możliwość dobrania zestawu do praktycznie każdego układu

Kontakt Eko-instal Olsztyn

Masz pytania dotyczące ceny – usługi – produktu? Zadzwoń 790 205 373