ul. Przemysłowa 4
10-418 Olsztyn
(na terenie hurtowni STOREX)

tel. i fax 089 533 20 63 - Biuro
e-mail: biuro@ekoinstal.olsztyn.pl


Realizacja: DNS GROUP

PRODUKTY

Pojemnościowe Wymienniki Ciepła

Wymienniki ciepła są urządzeniem, które łączy kilka źródeł ciepła do zasilania wielu układów centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. To rozwiązanie stosowane najczęściej w miejscach, gdzie mamy dużo wolnej przestrzeni w kotłowni. Instalacja jest bowiem dość skomplikowana i obszerna.
Wymienniki ciepła-co to jest? Najczęściej kojarzymy je z dużym metalowym zbiornikiem, w którym jest gromadzona i podgrzewana woda. Nowoczesna technologia pozwoliła na wyeliminowanie zagrożenia, jakim był dawniej rozwój groźnych bakterii Legionella w zbiorniku.

Zalety i wady instalacji:

  • Niskie koszt uzyskania nieograniczonej ilości ciepłej wody użytkowej
  • Po wygaśnięciu w kotle przez kilka lub kilkanaście godzin zasilana zostaje instalacja z grzejnikami lub ogrzewaniem podłogowym
  • Zapobiega rozwojowi bakterii Legionella
  • Stabilizuje pracę wszystkich podłączonych komponentów (wydłuża żywotność urządzeń i generuje zyski podnosząc ich sprawność)
  • Skomplikowana instalacja
  • Wymaga sporej ilości miejsca w kotłowni

Jak działają wymienniki ciepła?

Warto odpowiedzieć najpierw na pytanie, czym są wymienniki ciepła, jak działają? Ich funkcja polega przede wszystkim na wymianie ciepła pomiędzy dwoma lub więcej płynami, co gwarantuje zapewnienie odpowiedniej temperatury np. wody użytkowej. Najczęściej spotykane są w instalacjach przemysłowych, ale także w domach. Gromadzą wodę, która podgrzana trafia do instalacji. Zasobnik jest na tyle duży, iż może zmagazynować określoną ilość ciepłej wody, co w przypadku zastosowania wymiennika w domu, gwarantuje nieograniczony dostęp do ciepłej wody użytkowej.
Nowoczesne wymienniki, dzięki ich uniwersalnej budowie, mogą być podłączone do dowolnego kotła, kominka z płaszczem wodnym, czy też układu solarnego. Wielkość, pojemność, a także odpowiedni model dobierzemy indywidualnie do własnych potrzeb. Urządzenia wykonane są ze stali kwasoodpornej. Zawierają odpowiednią izolację termiczną, dzięki której unikamy strat ciepła.

Zalety wymienników ciepła

Pojemnościowe wymienniki ciepła zapewniają niski koszt wytworzenia przede wszystkim ciepłej wody użytkowej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii nie ma możliwości, aby w zbiorniku rozwijały się bakterie, dlatego też jego użytkowanie nawet w domowych warunkach jest bezpieczne. Wymiennik może być także pomocny w sytuacji, kiedy kocioł służący do ogrzewania domu wygaśnie. Wówczas woda z wymiennika może służyć do podtrzymania temperatury w instalacji centralnego ogrzewania nawet przez kilka godzin.

Podstawowe Informacje

Pojemność: 400 – 1200l
10 lat gwarancji
Strona Producenta

Kontakt Eko-instal Olsztyn

Masz pytania dotyczące ceny – usługi – produktu? Zadzwoń 790 205 373