ul. Przemysłowa 4
10-418 Olsztyn
(na terenie hurtowni STOREX)

tel. i fax 089 533 20 63 - Biuro
e-mail: biuro@ekoinstal.olsztyn.pl


Realizacja: DNS GROUP

PRODUKTY

Powietrzne Pompy Ciepła

Coraz częściej spotykamy się z poszukiwaniem alternatywnych metod ogrzewania. Są one konieczne nie tylko z uwagi na możliwość wygenerowania sporych oszczędności, ale także ze względów ekologicznych. Wszechobecny smog, dotykający w głównej mierze dużych ośrodków miejskich, a także zakazy stosowania paliwa innego niż ekologiczne, determinują potrzebę znalezienia alternatywy.
Jednym z efektywniejszych rozwiązań, jakie pojawiło się ostatnio na rynku, są pompy ciepła. Pozwalają one na zastosowanie jedynie naturalnego sposobu pozyskania energii cieplnej, która później oddawana jest do pomieszczeń.

Zalety i wady instalacji:

  • Dwukrotnie niższy koszt inwestycji w stosunku do pomp gruntowych przy podobnej wydajności
  • Łatwy i szybki montaż
  • Komponenty zajmują mało miejsca i nie potrzebują specjalnych warunków
  • Łatwy serwis i naprawy po gwarancyjne
  • Długa żywotność i niskie koszty eksploatacji
  • Przestaje działać poniżej -20ᵒC co wymusza dodatkowe źródło ogrzewania

Czym są powietrzne pompy ciepła?

Powietrzne pompy ciepła pozwalają na wykorzystywanie naturalnego ciepła zawartego w powietrzu do ogrzewania pomieszczeń. Pompy składają się z elementów wewnętrznych i zewnętrznych. Urządzenie zewnętrzne ma za zadanie wtłoczenie powietrza do środka, gdzie odzyskiwane jest z niego ciepło i przekazywane do specjalnego czynnika, który po ogrzaniu oddaje je do otoczenia. Czynnik następnie powraca, aby znów pobrać kolejną porcję energii cieplnej.
Instalacja różni się znacznie od gruntowych pomp, które muszą być wkopane na odpowiednią głębokość w ziemię. Pompy powietrzne nie wymagają skomplikowanego montażu, a sama inwestycja jest mniej kosztowna.

Zalety pomp ciepła.

Zastosowanie pomp ciepła, ze względu na ich wysoką wydajność, pozwala zniwelować nawet do 70% kosztów ogrzewania domu. Pompy zachowują odpowiednią efektywność energetyczną do temperatury zewnętrznej -20 stopni. Poniżej tej wartości konieczne jest zastosowanie wspomagającej metody ogrzewania.
Ważne jest także to, iż pompy są praktycznie bezawaryjne i bezobsługowe. Mają długą żywotność, co jest niezwykle istotne przy wszystkich rodzajach instalacji grzewczych. Koszt inwestycji jest relatywnie niski, a zwrot poniesionych nakładów następuje szybko.
Instalacja może być wykorzystana nie tylko do ogrzewania pomieszczeń, ale także wody użytkowej. Wówczas poziom oszczędności, jaki możemy wygenerować, staje się znacznie wyższy.

Podstawowe Informacje

Powierzchnia ogrzewania: do 250m2
Moc: 8 – 16 kW
Stosunek pobranej energii elektrycznej do oddanej cieplnej to około 1 do 4

Kontakt Eko-instal Olsztyn

Masz pytania dotyczące ceny – usługi – produktu? Zadzwoń 790 205 373