ul. Przemysłowa 4
10-418 Olsztyn
(na terenie hurtowni STOREX)

tel. i fax 089 533 20 63 - Biuro
e-mail: biuro@ekoinstal.olsztyn.pl


Realizacja: DNS GROUP

PRODUKTY

Kominki powietrzne

Decydując się na zmianę sposobu ogrzewania w naszym domu, powinniśmy wziąć pod uwagę zakup i montaż kominka. Jest to rozwiązanie nie tylko dekoracyjne, ale przede wszystkim optymalizujące koszty ogrzewania i poprawiające komfort cieplny w pomieszczeniach.
Kominki instalowane są zazwyczaj w centralnym miejscu salonu, aby przy okazji swoich niewątpliwych walorów grzewczych, zapewnić odpowiednią atmosferę w pomieszczeniu.

Nowoczesne wzornictwo, zróżnicowane materiały i modele urządzeń oraz odpowiednio dobrane wykończenie kominka powodują, że znajdą one swoje miejsce w każdym mieszkaniu: zarówno nowoczesnym, jak również tradycyjnym.

STRONA PRODUCENTA

Zalety i wady instalacji:

  • Luksus paleniska w salonie niskim kosztem
  • Długowieczność
  • Możliwość montażu w budynkach bez instalacji centralnego ogrzewania
  • Działa bez energii elektrycznej
  • Daje możliwość rozprowadzenia powietrza po całym domu
  • Brak możliwości regulacji ciepła

Zalety kominków powietrznych

Kominki powietrzne charakteryzują się bardzo szybkim osiąganiem wysokiej temperatury i tym samym możliwością niemal natychmiastowego ogrzania pomieszczeń. Ten typ kominka wykorzystuje rozprowadzone do poszczególnych pokoi rury wentylacyjne, którymi tłoczone jest rozgrzane przez kominek powietrze. To rozwiązanie idealnie sprawdza się w sytuacji, kiedy chcemy podnieść błyskawicznie temperaturę w pomieszczeniach.
Zaletą kominka powietrznego jest to, iż może być zamontowany w obiektach, gdzie nie ma instalacji centralnego ogrzewania. Bardzo ważne jest także, aby montować w pomieszczeniach wytrzymałe kominki, które będą służyć bezawaryjnie wiele lat. To również cecha nowoczesnych kominków powietrznych, które przystosowane są do dużego obciążenia.

Kominki stalowe
zdecydowanie szybciej oddają ciepło do pomieszczeń niż inne rozwiązania, jednakże w szybkim tempie także stygną. Szamot w środku kominka pozwala na akumulację ciepła i jego powolne oddawanie do otoczenia, bez nagłego obniżenia temperatury praktycznie zaraz po wygaszeniu paleniska.
Kominki powietrzne są również rozwiązaniem ekonomicznym. Koszt zakupu i montażu jest relatywnie niski, porównując te wartości z innymi modelami. Stał się także popularną ozdobą mieszkań z uwagi na duże palenisko, które gwarantuje zapewnienie niepowtarzalnej atmosfery w salonie.

Moc: 8 – 24 kW
Sprawność: >70%
5 lat gwarancji

Kontakt Eko-instal Olsztyn

Masz pytania dotyczące ceny – usługi – produktu? Zadzwoń 790 205 373